| anonim_4396 a întrebat:

Am un Allview si GPS-ul se tot activeaza singur de fiecare data cand activez netul si dupa ce efectuez un apel. I-am dat factory reset crezand ca e de la o aplicatie ceva dar problema persista. Ce pot face?

1 răspuns:
| aalexei a răspuns:

Daca garantia e inca activa - intoarcel de unde l-ai cumparat si spune sa ti-l schimbe.
Uneori e de la sim card! Scoate sim card-ul tau, pune altul (de la vreun prieten), fa un sunet si vezi daca se repeta problema.
Ultima solutie posibila e sa faci reflash la telefon, du-l la service sa-i schimbe alt ROM