| BlackOnyx a întrebat:

Am un calculator pe care as vrea sa il vand. Nu are probleme sau lucruri de genul asta. As vrea sa stiu cel mai bun pret la care l-as putea vinde, avand ca pe el am dat 2800 de lei. Specificatile sunt aici: https://www.pcgarage.ro/......-2gb-ddr5.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

"cel mai bun pret" e cel pe care il vinzi, L-ai putea vinde si pe 1 milion de euro daca cineva chiar ar da atat pe el, daca i-a place exact modelul tau. Oricum, avand in vedere piata, tu poti sa-i pui "orice pret". Poti sa reusesti sa-l dai si cu 3.000 daca gasesti persoana, poti sa-l dai si cu 300 la nevoie, si tot asa. Un pret "normal" in care te-ai incadra avand in vedere piata de sh, in functie de cat de buna e unitatea, ar fi un minim 500, pentru ca inca ai ceva pe el, si un maxim (daca gasesti omul dar slabe sanse sa gasesti pe cineva) 1200-1500. Eu am ceva similar cu al tau, ceva "peste". Cu cat reusesti sa-l dai, sa-mi spui si mie laughing. Ideea e sa gasesti persoana. Tu pune ce pret vrei, dar cel mai sigur o sa iei in jur de 1000 ron sau pe-acolo.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mai mult de 1000 lei nu iti iei pe el.

| DoctorWh0 a răspuns:

Um... Link-ul nu merge. Oricum daca e mai vechi de 4-5 ani și pe atunci când l-ai cumpărat era în categoria medium-low, nu te aștepta să iei prea mult.