| anonim_4396 a întrebat:

Am un router Tenda, 2 antene, cumparat acum 4 luni iar de vreo 2 saptamani face figuri. La stare apare Conectat, la putere semnal apare Excelent, iar la viteza apare cand 135mbps cand 65 mbps. Treaba e ca imi apare 65 mbps iar cand il scot din priza routerul si l introduc iarasi imi apare viteza buna de 165mbps. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| A._Marian_Sánchez_1994 a răspuns:

Salut, aceeasi problema o am si eu iti propun sa iti ei altul nu stiu de la ce face eu mi-am luat altul nou si merge bine

| LinxCont a răspuns:

In general Tenda face probleme.
Am avut si eu un router tenda si s-a ars.
Acum am un Asus http://altex.ro/......nder-negru de mai bine de un an, semnalul nu e mai puternic, dar e stabil, routerul nu se incalzeste si nici nu a fost nevoie sa mai fac ceva la el. Cum l-am pus asa merge - nonstop, nici nu mai stiu de existenta lui. Dupa cum merge, cred ca si peste 5 ani va fi la fel, fara probleme.

Răspuns utilizator avertizat