| rdvaduva a întrebat:

Am un Samsung s6 si am sters din greseala toate contactele.
daca si cum le pot recupera?
multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in settings dai la google/restore contacts

| UserulAnonim a răspuns:

Folosind google drive, restaurezi contactele, prin sincronizarea cu contul de Google.

| rdvaduva explică:

Din pacate nu are sincronizare cu Google

| Stefan831 a răspuns:

Cum ma sa nu aiba sincronizare cu google? nu are cum. intra cin contul tau google dintr-un browser, cauta sectiunea legata de contacte, vezi daca mai sunt acolo, apoi intra in setairile Android, elimina contul de google, si ia-o de la capat cu adaugarea si logarea la contul google. ar trebui default sa se sincronizeze automat si in cazul in care contactele tale exista in cont, ar trebui sa apara toate in agenda. ai grija cand stergi contul google din tel sa nu uiti parola de deblocare sau modelul.

| rdvaduva explică:

Multumesc Stefane, dar din pacate eu sunt un pafarist IT.
Chestia cu sincronizarea i-a spus-o un baiat de la Orange sotiei mele cand a fost cu telefonul acolo pentru ajutor. Daca poti fi mai detaliat cu raspunsul tau(adica pas cu pas) ai fi si mai cumsacade. Daca nu o sa vad eu.Sa traiesti Fanica!