| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Am un telefon ZTE a601 Blade, are Android 6, insa are o prpblema: Cesul ramene mai mereu in urma, ceea ce imi prpduce un sentiment de nesiguranta... știti cum rezolv asta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să setezi sincronizare periodică a ceasului fie cu GPS-ul (trebuie activat permanent!), fie cu operatorul GSM.
La sincronizarea cu GSM există posibilitatea ca rețeaua să nu aibă timpul setat corect. De exemplu Orange e cu 2 minute înainte față de Vodafone (care e aproape fix pe GPS).