| Juhasz_Norbi_1999 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un procesor dar nu stiu pe care sa il aleg( care este mai bun si de ce): Procesor Intel Core™ i3-6300 (4M Cache, 3.80 GHz) box sau Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4460 3. 2GHz box.

M-am uitat la la acest site ppentru mai multe informatii despre ambele procesoare: http://www.cpu-monkey.com/......_4460-358.

Va multumesc!

4 răspunsuri:
| JX2King a răspuns:

Acel procesor, i3, cu toate ca e skylake, ultima generatie, are 2 nuclee, adica dua-core.Mergi pe acel i5, nu te va dezamagi, il am si eu, a fost o alegere buna. Funda?

| vidii a răspuns:

Mergi cu incredere pe i5 4460, e un quad core nativ nu dual + hyperthreading, se va descurca multi ani de-acum inainte

| LePotato a răspuns:

Clar i5-ul