Întrebare recomandată | Sadop a întrebat:

As vrea sa-mi iau o tableta happy
Ce-mi recomandati? Cum e? Cam cat costa?

62 răspunsuri:
| byeddy a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu-ti iei una la 2 lei...dai ceva mai mult dar ai calitate mai buna

| Paull18 a răspuns:

Salut. depinde la ce pret doresti.
Tableta E-BODA Essential A200 cu procesor Cortex A8 1.0GHz, 7", 512MB DDR3, 4GB, Wi-Fi, Android 4.0, Negru / Gri Antracit pret: 399 lei.

daca doresti mai scumpa :

Compara cu alte produse
Tableta Allview Alldro 3 Speed DUO cu procesor Cortex A9 Dual-Core 1. 50GHz, 9.7", 1GB DDR3, 16GB, Wi-Fi, Android 4.1 Jelly Bean, Negru/Gri
pret: 999lei

| Chrisz a răspuns (pentru Paull18):

Eu am tableta Allview 3G, 4GB memory, 7", MANY-CORE, Android 4.0, Wi-Fi, 1.2 GHz şi am văzut la Orange (GSM) la preţ de 499 lei...Eu am primit'o gratis la un abonament la Cosmote, la modem wirelles pentru laptop...Sunt foarte mulţumit de ea, deci o recomand.

| IoanapSG a răspuns:

Depinde ce iti place tie.

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Ipad

| EternalVampire a răspuns:

E foarte buna, eu ti-as sugera sati cumperi una

| cristy1993 a răspuns:

Salut.

Uita-te la tabletele astea 2

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 17,78cm alb, 8GB, WIFI, Android 4. x
http://bit.ly/Qcs6FB

Lenovo IdeaPad Tablet A210 MA334GE 3G 7", UMTS/Wi-Fi, GPS, 16GB, Android 4. x
http://bit.ly/XFpynK

Pe 23 noiembrie la ora 00:00 de Black Friday, vei putea achizitiona una din ele la pret redus. adica 999 ron. Discount de 500 Ron. Valabil si pentru Samsung galaxy Tab 2

| Nebun_Cris_1994 a răspuns:

Una scumpa:
Asus Eee Slate

Asus Eee Slate este cea mai scumpa tableta din oferta eMAG, la 4.799 de lei. Este dotata cu un procesor Intel Core i5, care functioneaza cu sistem de operare Windows 7 Professional.

Tableta are un ecran Corning Gorilla glass, cu diagonala de 12, 1 inci si o rezolutie de 1280x800.

Este dotata cu 4GB memorie de tip DDR3 si are un spatiu de stocare de 64GB, de tip flash.
Sau
Una ieftina si buna:
Evolio ARIA cu procesor Dual-Core 1. 5GHz, 9.7″
O tableta foarte reusita, ideala prin raportul calitate/pret este noua tableta ultraplata Evolio ARIA.
Echipata cu cel mai performant procesor ARM disponibil, Amlogic 8726 MX, un procesor cu o performanta de peste 7500 DMIPS (mai rapid decat procesorul A5X de pe iPad 3) poate rula filme QFHD (Quad Full High Definition) la 3840 x 2160 px.
Ruleaza pe sistemul Android 4.0 si are preinstalata aplicatia "Evobook", ce confera acces la eBook-uri in limba romana din libraria virtuala Evobook.
Cele mai importante detalii tehnice
Specificatii tableta:
Greutate: 460 g;
Dimensiuni (W x D x H): 242 x 189 x 9, 9 mm;
Sistem de operare: Android 4.0;
Procesor
Tip procesor: Dual Core;
Model procesor: Amlogic 8726 MX;
Frecventa procesor: 1.5 GHz;
Producator procesor: ARM;
Display:
Tehnologie display: Multi-Touch;
Rezolutie: 1024 x 768;
Dimensiune ecran: 9.7 inch;
Tip display: IPS
Placa Video:
Producator chipset: Mali 400 Multicore;
Stocare date:
Memorie Flash integrata: 16 GB;
Multimedia:
Audio: Un difuzor;
Cititor de carduri: MicroSD pana la 32 GB;
Camere WEB: In fata: 0.3 MP, In spate: 2 MP;
Porturi:
Iesire audio: 1 x 3.5 mm;
USB 2.0: 1 x Micro USB;
HDMI: 1;
Comunicatii:
Wireless: 802.11a/b/g/n;
3G: Da prin dongle (neinclus);
Alimentare:
Baterie: Li-Ion;
Autonomie de lucru: Pana la 6 ore;
Plusuri:
Procesor bun, aplicatiile ruleaza fara probleme;
Pretul accesibil, raport calitate/pret foarte bun;
Poate accesa orice site bazat pe Flash si poate rula filme in Flash;
Poate rula filme QFHD (Quad Full High Definition) la 3840 x 2160 px si dispune de un port infrarosu pentru telecomanda.
Are port HDMI prin care putem conecta tableta cu alte dispozitive multimedia (TV, DVD playere etc);
Aria preinstalata aplicatia "Evobook", ce confera acces la libraria virtuala Evobook;
Minusuri:
Trebuie achizitionat separat un modem pentru conexiune 3G (nu are 3G integrat);
Sunetul este slabut, puterea difuzurului mica;
Nu are bluetooth;
Rezolutie slaba a camerelor WEB: In fata: 0.3 MP, In spate: 2 MP;
Autonomie baterie mica, pana la 6 ore
999, 05 RON

| BaiatulAnonim1234 a răspuns:

Iti recomand! (Iti alegi tu o marca buna!) Este super tare! O prietena are si eu m-am jucat pe ea! Este super! Si costa in jur de 18-16 Milioane! Am vazut eu la DOMO! Sper sa-ti fii fost de ajutor! FUNDA?

| akon100 a răspuns:

IPAD. poti sa-ti cumperi noul ipad. care e 2199 lei, 16 GB cu wifi, fara 3ghttp://www.emag.ro/......EN7PTBBBM/ sau asta apartul acum recent ipad mini, cu 1649 lei, 16 gb cu wifihttp://www.emag.ro/ipad-mini-16gb-wi-fi-negru-md528hc-a/pd/EVCSKBBBM/ :D

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns:

Mai bine iti cumperi un iPAD sper ca ti-am fost de ajutor

| stefania25 a răspuns:

Depinde ce fel de tableta vrei

| Floricika2000 a răspuns:

Este foarte tare happy Iti recomand sa iti iei! Acuma nu toata lumea isi permit sa isi ia Ipad... iti recomand sa te duci intr-un anumit magazin ( flanco, eMAG, altex, etc. ) si sa intrebi care sunt cele mai bune / performante, la un pret convenabil. Asa iti va fi foarte usor! Sper ca te-am ajutat! Eu am gasit unele modele ( bune ) intre preturile 700 - 999 de lei!

| DjShizZelLE a răspuns:

Depinde ce fonduri ai happy

| Bossmen a răspuns:

Pai costa dar daca ai grija si te uiti la garantie si ai grija de tableta sa stii ca merita sa tio iei.

| AndreasB a răspuns:

Iphone Ipad

| xloverush a răspuns (pentru AndreasB):

IPHONE iPad? Doamne,se vede ca esti varza la astea, nu exista iphone ipad, e ori iphone, ori ipad, sunt 2 chestii diferite

Răspuns utilizator avertizat
| IonuTzz19 a răspuns:

Acer, Samsung galaxy...

| cristitoader13 a răspuns:

INTRE 500-600 ALLVIEW alldro 2 speed quad vezi la flanco

| LxxRL a răspuns:

Eu ti-as recomanda iPad am si eu si este foarte bun cu iPadul poti sanfaci diverse chestii foarte folositoare cat de pret parintii mei au dat 1.300 de euro cam scump dar convenabil sper ca ti-am fost de ajutor Ohappy

| Curca_Georgiana_1991 a răspuns:

Ar costa in jur de 10-30 de milioane.depinde ce vrei.

| bogdan3l1997 a răspuns:

Samsung galaxy tab 2 e buna!

| XDabalyu a răspuns:

Eu zic sati ei o tab. Samsung e dela 800 lei + sau Nokia sunt cele mai bune Nokia e dela 850-900 lei +

| Larysa95 a răspuns:

Hmm...iti recomand tableta happy

| ninarus a răspuns:

Iti recomand e bun! Dar costa 10.000 lei moldovenesti

| SemDel a răspuns:

De tableta...ti-as sugera sa mergi in Altex si sa te uiti, sunt foarte faine(eu mi-am luat o E-Boda Essential Smile Plus)!

| DariaMarius a răspuns:

Tableta practic este 2in1 telefon + pc. Sichiar zilele trecute am vazut pe Groupon.ro tableta la 500 lei ( 5 milioane vechi ) era cu reducere prin vouche disponibil in orce oras din tara.winking sa iti faci cont pe acel site nu dureaza mai mult de 1 min si in plus sunt tot felul de oferte uimitoare si la un pret de nimic, chiar si tot felul de excursii ( craciun, revelion ) prin zonele tarii la un pret pfff nesemnificativ. (gen. 200 de lei 2/ pers + cazare hotel **** +mic dejun, reduceri la restaurant )winking da-i o raita pe acolo, si poate nu iti strica un masaj in orasul tau la 10 leihappy selecteaza-ti doar orasul in site happy

| Pahomi_Violeta_1999 a răspuns:

Tableta e foarte super.Costa dar eu cred ca ar merita!

| gangalot002 a răspuns:

Buna, o tableta este un fel de. sa zic asa internet mobil are il iei cu tine poti descarca anumite aplicatii foarte distractive poti comunica prin email / yahoo / skype ce vrei..este o foarte buna alegere si te sfatuiesc sa iti achizitionezi o tableta cat mai ieftina pentru informatii / conversatii iar daca optezi pentru grafica buna / jocuri. iti recomand o tableta cat mai scumpa..cu memoria cat mai mare. sper ca te-am ajutat

| desa1234 a răspuns:

Ti-as recomnda sa iti iei ipad 2 sau galaxy tab10.1