| Runa100 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare despre Youtube. Sper ca am ales categoria buna.
Atunci cand creezi un playlist pe Youtube, indiferent daca il faci public sau privat, poti apoi sa adaugi linistit cate videoclipuri vrei in el. Dar intrebarea mea este, cum as putea face sa nu salvez acelasi videoclip de mai multe ori in acelasi playlist, sau macar sa ma anunte Youtoube ca il am salvat deja? Exista vreo solutie, o casuta de bifat sau ceva? Caci la un playlist de vreo 50 de videoclipuri, nu mai am rabdare sa caut sa vad daca nu cumva il am salvat deja de 2-3 ori. Si nici nu tin minte fiecare clip salvat.

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Pe aplicația mobilă, YouTube nu te informează în niciun fel dacă videoclipul curent e sau nu într-un playlist (sau nu am descoperit eu). Totuşi, în varianta pentru desktop, atunci când dai click pe butonul de adăugare la un playlist, îți apare o listă cu toate playlist-urile cu căsuțe de bifare pentru fiecare playlist. Adică: în dreptul fiecărui playlist va apărea o bifă dacă videoclipul este sau nu în acel playlist. Astfel, pe calculator vezi toate detaliile şi nu poți adăuga un videoclip de 2 ori în acelaşi playlist.

Răspunsul la întrebare este NU pentru aplicația mobilă şi DA pentru varianta PC.