| Cristle a întrebat:

Am si eu o mica problema. Cand incerc sa scanez niste documente imi apare " insufficient space disk. exiting MP NAVIGATOR'. Am sters toate documentele dar tot nu-mi permite sa salvez fisierele scanate. Trebuie sa mentionez faptul ca am imprimanta Canon 540... iar folderul in care sunt salvate documentele scanate se numeste Mp Navigator. Va rog ajutati-ma! Cum fac sa le scanez? Chiar am nevoie de ajutor!

4 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

E posibil să scanezi la dimensiuni f mari de fișier. Uită-te puțin la setări înainte de a apăsa scan. E afișată dimensiunea de fișier care va ieși. Să nu fie mai mare de 20 mb. Unde scrie dpi să nu fie mai mult de 300.

| emmyl a răspuns:

Eu am MP 495. Scanez manuale școlare de vreo câteva zile și merge super.

| emmyl a răspuns:

Mi-am dat seama din celelalte întrebări unde ar putea fi problema.
Întâi dă clic dreapta pe Local disc C, apoi proprietăți și vezi că trebuie să aibă 15% free space minim.
Dacă n-are întâi trebuie să faci disk clean-up. Apoi trebuie să muți o parte din fișierele din My documents în D sau în E. Apoi încearcă din nou să scanezi. Mai verifică să ai în C mai mult de 15 % spațiu liber.