| lolhax a întrebat:

am un router TP=LINK si nu am modem la internet. Pot sa fac sa am WiFI?

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Da poti! Daca e un router cu wifi. conecteaza internetul la router si configureaza router-ul. De obicei pe site-urile firmelor de internet gasesti cum se configureaza un router.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut!
Prin ce ai internet? Prin adsl/dsl (linie telefonică)
Dacă da, ai nevoie de un modem sau de un router adsl (este un router care îmbină funcționalitatea wireless și internetul prin linia telefonică). Dacă ai prin cablu RJ45, atunci va trebui să conectezi acel cablu în portul WAN al routerului.
La revedere!