| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa gasesc o aplicatie?
Sora mea mi-a spus de ea dar nu vrea sa-mi spuna cum se numeste.
Stiu ca este o aplicatie de invatat limbi. Iti faci cont ..presupun. Tu iti adaugi limba ta nativa si selectezi limba pe care ai vrea sa o inveti si iti apar oameni activi din tara unde se vorbeste limba respectiva.
Poti vorbi cu acei oameni, le poti trimite intregistrari, ii poti suna. ei te ajuta sa inveti limba lor, adica cea pe care o vrei tu, si daca tu scrii ceva in limba lor ei te pot corecta daca ai gresit, sau invers.
Aplicatia are si un dictionar unde scrii o fraza in romana si ti-o treduce in limba pe care vrei tu sa o inveti.
Este o aplicatie cu albastru. Nu ai voie sa iti pui o varsta falsa, tara falsa. mai sunt si alte reguli. Cam astea sunt principalele detalii pe care le-am retinut.
Aveti idee ce aplicatie e?
Poate o are cineva de pe aici.
As fi recunoscatoare daca m-ati ajuta.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

O aplicație foarte bună de învățat o limbă străină este Duolingo, pe care o găsești în magazin play, sau poți intra pe site-ul lor www.duolingo.com