| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Mi s-a cerut să-mi confirm numele de pe Facebook...
Dar acum vreau să-l schimb.

Ştiţi cum aş putea să-l schimb?

3 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Nu ai cum sa il schimbi pana nu trece perioada aceea de 60 sau 90 de zile, nu stiu exact, dar din pacate va trebui sa astepti pana iti vei putea pune un alt nume.

| kraftwerk1991 a răspuns:

Poti sa inceci in setarile contului tau la GENERAL

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ți s-ar fi solicitat să îți confirmi numele, atunci ți s-a cerut o copie a actului de identitate, pentru a-ți dovedi identitatea. Cu acest nume, figurezi deja în baza lor de date, iar numele nu mai poate fi schimbat. Puteai face asta, doar dacă te-ai fi căsătorit și ți-ai fi schimbat numele după căsătorie. La fel, era necesar să le trimiți o copie după CI. Dar tu fiind băiat... no chance! ))
Numele putea fi schimbat o dată la 60 de zile, cu condiția să nu ți se fi cerut confirmarea identității. În acest caz, exista riscul să îți pierzi contul definitiv (când se făceau verificări), dacă numele real nu coincidea cu numele contului.