| Cîndea_Cristi_1989 a întrebat:

Am o nedumerire, as vrea sa imi cumpar programul after effects. Am la ce sa il folosesc cand fac un joc? Adica am vazut ca ii mai mult pentru editat video si animatii. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Adobe After effects poate fi folosit pentru scene cinematografice, daca vrei sa faci la joc pentru reclama, sau ca introducere etc.

Dar nu ai la ce sa il folosesti in joc.

| Silent3025 a răspuns:

Nu ai ce face cu el! pentru a crea jocuri (pentru mai multe platforme) iti trebuie Unity - Game Engine (dar trebuie sa ai ceva cunostinte despre anumite limbaje de programare)

| NLS a răspuns:

Pentru animatia din joc, ai nevoie de 3DSMax, Maya, Blender, Cinema 4D, etc.
Pentru a crea intr-o-uri, si secvente video (acele filmulete pe care le cunosti cu siguranta) ai nevoie si de un soft de editare video
(Adobe Premiere, Avid Studio, LightWorks Pro, Sony Vegas, Blender, ShotCut, OpenShot... sau FinalCut daca lucrezi pe un iMac/MacPro).
After Effects se ocupa doar de efecte speciale. (adaugare lumini dinamice in video-uri, efecte de fulger, etc)