| AllNone a întrebat:

Am un laptop Asus cu Win. 10 pe el. L-am restartat dupa un timp de folosire si cand sa il deschid, imi apara logo-ul cu Asus si dupa aceea ramane ecran negru.
Am incercat sa il restartez, dar degeaba... face la fel.
Modelul se cheama: Asus K50ID ( nu este chiar nou).
Cine ma poate ajuta primeste funda+ multe multumiri big grin
Daca mai doriti informatii, va stau la dispozitie!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Probleme la hardware sau HDD, trebuie dus la un service autorizat sa vada si sa diagnostigheze automat si sa depisteze defectiunea! Este posibil ca laptopul tau sa fie virusat!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza windows! Nu mai ai ce face...

| CuzGY12 a răspuns:

Daca ramane ecran negru dar indicatorul de la mouse este pe ecran apasa Ctrl+Shift+Esc, toate odata si iti apare Task Manager, dai la Processes, cauti explorer.exe, dai click pe el, apoi apesi pe delete sau dai end process, apoi dai pe File si selectezi New Task, scrii acolo explorer.exe si ar trebui sa-ti apara fundalul cu foldere. Repet, poti sa faci asta doar daca ecranul ramane negru dar mouse-ul apare!

| catalinPA800 a răspuns:

Scoate placutele de ram din el si curata-le de praf si la fel si cu slotul lor si baga-le înapoi cu atentie si ar trebui sa mearga. Daca nu du-te la un service, te costa pana in 50 lei sa il faca.

| AllNone explică:

Problema este de la HardDisk. Trebuie inlocuit, si costurile ajung la 300 lei. Multumesc la toti pentru ajutor!