| Satan1sta a întrebat:

TPU! Calculatorul meu a primit un pumn si se pare ce placa audio nu mai functioneaza. Se poate repara cumva sau e nevoie de un specialist? Vreau raspunsuri cat mai rapide. FUNDA!

5 răspunsuri:
| Cipy341 a răspuns:

Pai depinde a crapat sau inca se mai aude ceva descrie cum sa aude

| darrio2007 a răspuns:

Se poate repara.Are nevoie de un specialist.Destept.Nu cu pumnul.

| KodrutZ a răspuns:

Calculatorul are nevoie de specialist, iar tu de psiholog.

| buffa a răspuns:

Salut, daca e defectata si nu ai bani pentru a-ti permite una noua, e nevoie de un specialist in optoelectronica, dar eu ti-as recomanda sa rogi si pe parinti sa-ti dea bani sa procuri o placa audio noua, ce e nou, e nou.

| danutzu96 a răspuns:

Daca sti cati am intalnit ca tine... Ori ii trantea un umn si nu mai functiona nici placa de baza ori il desfaceau si uitau un surub care apoi distrugea placa de baza. Din experienta iti spun ca se poate ca placa de baza sa fie afectata. Nu o mai repara nimeni... Placa este multistrat, adica ai mai multe " etaje" de trasee si daca s-a intrerupt unul de la mijloc (care si asa e firav) Pa Pa. Pune o placa audio dedicata si gata.