| BloodyHuman a întrebat:

Buna TPU big grin, cine ma invata si pe mine sa prind peste pe metin2.ro are funda+vot adica stiu ca trebuie undita si momeala da la cate secunde sa trag undita.

Răspuns Câştigător
| Any_2336 a răspuns:

Cum se pescuieste:
-cumparati o undita, costa 5k;
-echipati undita cu un click stang pe ea;
-click dreapta pe o momeala;
-apasati tasta "space";
-dupa putin timp va iesi un nor deasupra capului, ca in imagine

http://img148.imageshack.us/img148/2414/0126204056sm3.jpg

-Nu ridicati imediat! sau veti pierde pestele. Exista o metoda de a pescui, de sigur este nevoie si de noroc
-dupa ce dispare norul asteptati 1/2 sec dupa ridicati, dupa cateva aruncari veti intelege mecanismul.
-daca doriti sa stiti dinainte ce aveti in carlig cumparati glob fermecat, care nu este prea folositor (2k aruncati)
-puteti pescui diverse tipuri de pesti, pentru fiecare categorie este un timp:
>pesti normali: 2 sec dupa nor;
>pesti semi-rari: 3 sec dupa nor;
>pesti rari: 1, 5 sec dupa nor;
>vopsele: 4 sec dupa nor;
>item: 1 sec dupa nor;

FUNDA?

4 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Poi tragi atunci cand iti apare pestele deasupra capului...si astepti 3 secunde
Si apoi tragi
Funda pls?

| MindBlowing a răspuns:

Pai nu e deloc greu. Cumperi de la pescar o undita si momeala (pasta sau rama), dai click dreapta pe undita (o pui pe tine) apoi click dreapta pe momeala. In continuare apesi pe space (aproape de apa) si astepti, iar cand apare deasupra un icon cu un peste astepti 3 secunde, apesi din nou pe space si poti sa prinzi un peste.
Pestii mici ii folosesti ca momeala si sunt cam nefolositori, iar din ceilalti poate pica scoica (valoreaza cam 500.000 yang, depinde de server) si din scoica perla.

| DamnedDark a răspuns:

Stiati si comanda de pe ro (fish)

| AcelashhEdy a răspuns:

Pai in primul rand:-Cumperi o undita, momela sau rame.-Apoi daca ai luat-o sau deja o ai du-te la pescar langa apa si iti pui undita in mana.-Apoi pui rama-momeala in carlig dai cilck dreapta ca sa o pui.-Apoi mai departe ca sa arunci cu i-a trebuie sa stai langa apa si apesi SPACE odata si arunci.- Dupa ce arunci astepti cateva secunde si daca a muscat iti apare sus un nor langa cap care arata o poza cu un peste in carlig.-Apio astepti 3 secunde sau 2 imdeiat ce dispare norul.-cand ai asteptat 2 secunde dupa nor apesi odata SPACE sa scoti pestele si atunci ai scos pestele si tot asa cuntinui... Cred ca am fost de ajutor! FUNDA...VOT?