| anonim_4396 a întrebat:

De cateva saptamani mi-am dus calculatorul la un centru IT sa imi puna Windows 7 Ultimate de 64 biti. Acum imi tot apare sa activez windows-ul si trebuie sa introduc un cod. Cine stie daca era o licenta trial si ce cod este?

4 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

1. Daca Windows-ul nu era Genuine original, atunci trebuie sa-l activezi. Simplu, il cumperi, cam 100-200 euro.
2. Daca era varianta trail atunci trebuie cumparat, pretul mai sus.
3. Nu ai cum sa folosesti un cod, cel putin nu in modul asta. Mult noroc, da un search pe google, TPU nu promoveaza pirateria.

| CeVorbestiMa a răspuns:

Windows-ul tau este necumparat happy da-i un search pe youtube cum rezolvi problema("how to make windows be genuine")

| vladionut94 a răspuns:

Cautati pe google windows 7 activation si o sa gasesti destule si cu ala il activezi daca nu sti cum uitate la tutoriale pe net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acel centru IT este cel mai bun si pentru acel windows am dat 100 de lei, nu 200 euro