| Intrebarile a întrebat:

Buna TPU.Stiti cum se muta aplicatiile de pe telefon pe card SD.Am Android 6.0.1.Daca ati raspunde mi-ati fi de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
| Neajutorat a răspuns:

Trebuie sa faci root la telefon, apoi sa descarci Link2SD din Google Play.Intri in Link2SD iar apoi selectezi aplicatia pe care vrei sa o muti, iar in josul paginii selectezi "move to sd".
Funda?

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Cu o aplicatie. app to sd.
dar nu toate aplicatiile se pot muta pe cartela sd.

| M4RK a răspuns:

Pasi pentru a muta aplicatiile pe card:
- descarci si instalez aplicatia de aici: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ljmobile.move.app
-deschizi MoveToSdCard
-selectam ce aplicatii doresti sa muti pe cardul de memorie (este posibil sa nu le mute din prima, mie mi s-a intamplat sa fiu nevoit sa dau de doua ori „move to SD")
apesi butonul „Move"