| Neagu_Codruța_2001 a întrebat:

tocmai am descarcat niste poze de pe un canon1200d direct pe tel si nu le m-ai gasesc. Am avut conectate ambele device-uri, am selectat pozele, le-am dat cut si apoi paste in telefon, nu stiu ce s-a intamplat ca nu le mai gasesc, in aparat e clar ca nu mai sunt, pe telefon nu le gasesc nici unde am vrut sa le pun nici altundeva, iar pe laptop nicaieri. Ceva idei? Multumesc,

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Intotdeauna foloseste optiunea "Copy-Paste", pentru cazurile in care pot aparea probleme. Daca dadeai Copy, si nu Cut, pozele ar fi ramas in aparat si nu le mai cautai in alta parte. Numai dupa ce te asigurai ca au fost transferate cu succes, ai fi putut elibera spatiul de stocare pe camera foto.
Incearca softuri de recuperare a pozelor de pe aparat (Recuva), poate vei reusi sa reintri in posesia lor.

1 răspuns:
| Marcu_Ruxandra_2001 a răspuns:

Cut nu e la fel cu copy.