| Duluman2002 a întrebat:

Buna Tpu.Vin cu o problema.Am un telefon Wiko Lenny 2 si de fiecare data cand il pun la incarcat touch-ul incepe sa o ia razna, incepe sa scrie singur si aiurea etc.Ce as putea face? Tin sa mentionez ca astazi mi-a fost schimbat ecranul si in plus, are folie protectoare.Iar cand telefonul nu e pus la incarcat, touch-ul merge normal.

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Este din cauza incarcatorului sau din cauza soft-ului, dar sunt 90 % sigur ca este din cauza incarcatorului.

3 răspunsuri:
| costinvlad a răspuns:

Incarcal prin USB de la PC.

| costinvlad a răspuns:

Daca face asa si atunci te duci la servic ca poate ai un virus in el gen backdoor ca sa il resofteze sau daca stii tu il poti resofta.

| flixbuster a răspuns:

Subscriu la varianta cu incarcatorul.

Mi s-a ars incarcatorul la tableta Asus, am cumparat unul tot Asus dar care s-a dovedit a fi facut pe vapor si se comporta tableta cum spui tu - display-ul o lua razna. L-am returnat, am cumparat un alt incarcator Asus din alta parte (pe incercate) si a fost ok.