| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am cumparat acum cateva luni un laptop Dell Inspiron 3542. Pana acum am avut probleme cu tastatura dar de ceva vreme nu mai functioneaza deloc. Mentionez ca touchpad-ul functioneaza si tastatura se aprinde. Daca este o problema de software as vrea sa stiu ce o cauzeaza, iar daca este hardware ce ar trebui sa fac. P.S : Fara clisee gen,, du-l in garantie".

2 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Pai software nu cred, putin probabil sa fie asta
Si eu am un laptop, adesea il desfac si curat tastatura, sub tastatura, ORICAT ai fi de curat, de ingrijit, etc. sunt o gramada de "gunoaie"
Poti sa te duci la un serivice sa il curete sau daca esti priceput si tot odata adept (la fel ca mine) al garantii de nimic care te ajuta doar in primele secunde, sa vezi daca ceva nu merge.in rest, NADA! desfa laptop-ul si curata-l
Bafta!

| K0sti a răspuns:

Tastatura pe USB ai pus? Daca e tastatura, o inlocuiesti, nu se repara! Nasol ca sunt scumpe!