| Roberrt21 a întrebat:

imi puteti spune o parere despre acest laptop? Dacă este bun si daca procesează bine si daca ar merge niste jocuri pe el.
https://m.emag.ro/......DK6C7WBBM/

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Este un laptop decent pentru un utilizator casnic obisnuit. Proceseaza binewinking

Pentru partea cu jocurile: la review-urile pe pe eMAG zice unul pe la comentarii ca nu prea. Dar cauta review-uri pe google in limba engleza si poate primesti mai multe detalii. Asa, dupa componente, i3 (mai ales mobile) nu e CPU de gaming si nici placa MX110 (care e cea mai slaba din seria MX100, mai sunt MX130 si MX150 in serie).

| NLS a răspuns:

E bun pentru surfing și un tabel în Excel, dacă vrei jocuri mai trebuie sa strângi.
Depinde și ce jocuri.
Daca vrei sa te joci Stronghold și nu ai unități mai multe decât firele de iarba, probabil va merge decent. La fel pentru unele shootere pana în 2012-2013, cu grafica pe medium, cu efectele dezactivate.

Sfatul meu e sa nu te arunci pe orice cutie cu ecran ce îți iese în cale, și sa strângi pentru un i5 (cu frecventa cât mai mare, fără U in denumire) cu placa video gtx 1050.