| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, TPU.

Ieri, m-am gândit eu să-mi curăț calculatorul de praf fiindcă tocmai ieșise din garanție. L-am oprit, am aștepat 30 de minute înainte să-l desfac, am luat aspiratorul (nu sufla, doar trăgea praful) și am dat ușor cu el pe la ventilatoare. Am dat pe la ventilatorul de la procesor, la sursă nu m-am băgat și la cel de la placa video foarte puțin. Țin să menționez că am avut grijă să nu cumva să ating cu tubul aspiratorului placa de bază. În rest, am mai dat cu aspiratorul prin carcasă unde era destul de mult praf. La fire, din nou, nu m-am băgat cu aspiratorul fiindcă mi-a fost teama să nu se strice. Piesele nu le-am demontat, pur și simplu, imediat ce-am desfăcut capacul de la unitate am dat puțin cu aspiratorul pe la ventilatoare să nu mai fie așa pline de praf.

Credeți că ar putea pății ceva calculatorul după toate ăstea?

Din ce-am citit pe net, trebuia un aspirator care să sufle praful. Păcat c-am aflat asta după ce am făcut toata nebunia.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai tu nu ai pornit calculatorul? Ca eu nu inteleg care e problema?

| darrio2007 a răspuns:

Si acum de pe ce ne scrii? Nu de pe el? Daca se intampla ceva nu ar fi functionat, nu?