| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre partea de software si partea de hardware?

5 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Capul si neuronul tau reprezinta partea hardware.Ideile fixe reprezinta partea software.

| anonimg a răspuns:

Hardware se referă la piese, la componentele calculatorului.
Software se referă la programele din el: sistemul de operare, jocuri și orice alte aplicații instalate în pc, laptop, smartphone, tabletă, și chiar în televizoarele moderne.

| al33xxx a răspuns:

Soft sunt programe hard sunt componente

| Catrice a răspuns:

La partea software te joci cu programele, la partea hardware te joci cu piesele calculatoarelor.

| LuccaToni a răspuns:

Software se refera la partea de aplicatii, programe ale unui telefon, calculator, laptop
Hardware se refera la HDD, memorie, placa de baza, procesor ale acesor dispozitive