| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre MICROSOFT WINDOWS MALICIOUS SOFTWARE REMOVAL TOOL si MICROSOFT SAFETY SCANNER?
A folosit cineva aceste instrumente de devirusare?
Sunt safe? Cum se comporta? Care din ele este mai util?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Sunt programe similare, doar ca Safety Scanner este mai rapid.
Malicious Software Removal Tool are o raza mult mai mare de scanare, dar si timpul este pe masura. El fiind folosit frecvent pe versiunile mai vechi.

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Indeplinesc aceeasi functie : sa te scape de virus/i. MSRT e mult mai vechi ca MSS, prin urmare constructia/build'ul e mai vechi, dar amandoua primesc update'uri regulat. NU sunt menite sa fie folosite zilnic, nici macar nu au protectie Real-Time, deci daca cauti un anti-virus, cauta ceva cu Real-Time Protection.

| gelu1970 a răspuns:

Sunt doua castane asemanatoare.