| Florynoss a întrebat:

Care procesor dintre aceste doua este mai bun?
1 -Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.40 GHz (2 CPUs)
2-Pentium(R) Dual-Core CPU E5500 @ 2.80 GHz (2 CPUs)
Vreau sa le folosesc pentru jocuri!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

E5500.
Ambele sunt niste procesoare depasite.
Uita-te dupa un Quad Core q6600..sau macar un Core 2 Duo E8400 care costa ~40 lei

3 răspunsuri:
| Bogdan549 a răspuns:

Http://cpuboss.com/ incearca-l si te vei lamuri. Oricum procesoarele acestea nu prea sunt pentru jocuri. un procesor pentru jocuri ar fi i5 4460 sau i5 6600.

| robyYy123 a răspuns:

Eu am i5 6600 si garantez gaming de performanta alaturi de o placa video cat de cat buna cum ar fi radeon r9 sau gtx 960

| DumnezeuTatal a răspuns:

Nu stiu de e5500, dar D-ul meu a dus bine jocuri ca Dishnored, Bioshock 2, Serios Sam 3 etc.