| Heureuse a întrebat:

Ce aplicație eficientă stiti pentru încărcare rapida a telefonului. Doresc să răspundă doar ce-i care stiu sigur sau utilizează. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incarcarea nu se face cu aplicatii! Aplicatiile doar consuma energie din baterii.
"Aplicatia" cea mai buna este folosirea incarcatorului original, asa cum este prevazut de fabricant.
Folosirea incarcatoarelor "rapide" nu este indicata, acestia dand tensiune mai mare, cu care exista riscul defectarii telefonului!

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista asa ceva. O baterie Li-Ion nu se poate incarca mai repede decat a prevazut producatorul telefonului. Deci cea mai rapida incarcare se obtine cu incarcatorul original al telefonului.

| Heureuse explică:

Eu folosesc încărcătorul lui original, dar ca unele incarcatoare scriu pe ele fast charger si sunt originale eu daca as cumpăra asa ceva ar afecta telefonul?