| anonim_4396 a întrebat:

Ce este ala windows essential? La ce foloseste? ziceti-mi mai multe detalii. Si de unde pot descarca movie maker?

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Nu e windows essential, este Microsoft Securiry Essential, este un antivirus creat de Microsoft

Daca ai wondows 7, sau xp ai deja programul, dar daca totusi vrei sa descarci intra aici http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/movie-maker
iar cand instalezi ai mai multe optiuni, movie maker, windows live (un fel de messenger) bifezi ce vrei

| horia2012 a răspuns:

Corect e Windowsws Live Essential.
E o suita de mai multe programe prin care si Movie Maker. Le descarci de aici pe amandoua si vezi care merg mai bine pe Windows-ul care il ai:
http://techylab.com/......installer/
La instalare, lasi bifat numai Movie Maker. Restul le debifezi.

| Claudiusniper a răspuns:

Microsoft Security Essential este un antivirus facut de Microsoft ca sa ne spioneza.
Daca vrei antivirus bun, ia Kaspersky, Nod32 sau Malverbites.