| Chira_Chiralinna a întrebat:

Ce inseamna Wlan?

Răspuns Câştigător
| galileo a răspuns:

Wlan inseamna Web Local Area Network.

15 răspunsuri:
| claudiarebecca a răspuns:

Sau Wireless Local Area Network. Una din doua. Nu stiu sigur

| tradaro a răspuns:

WLAN înseamnă o reţea wireless locală. WLAN oferă utilizatorilor posibilitatea de a se deplasa în cadrul unei zone largi de acoperire, rămânând conectaţi la reţea.

| sigmanet a răspuns:

Wireless local area network - http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_LAN

| andreutz a răspuns:

Retea fara fir mai pe romaneste oh go on

| MihaiA a răspuns:

Claudiarebecca a raspuns corect tongue

| Xulescu_6752 a răspuns:

Inseamna ca poti folosi internetul pe un calculator/laptop fara sa mai bagi cablul de internet in el. Informatiile vor fi trimise fara fir, prin unde.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Conexiunea WLAN inseamna ca puteti accesa internet broadband atunci cand sunteti in aria de actiune a computerului cu conexiuni WLAN(la munca, acasa, sau intr-o zona WIFI), Aceasta dotarear putea fi utila pentru sincronizarea datelor cu PC-ul de acasa sau de la munca, precum si pentru descarcarea rapida de email-uri sau cautari de web.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am acasa retea Wlan.
Se folosesc 2 routere. unul la firma si unul acasa.si un Access Point.Access Point face legatura intre cele 2 routere wireless.Si da e cu fire al meu.nu e neaparat fara fire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WLAN inseamna a lega 2 calculatoare sau play station sau oritce are functiunea asta prin un Router. ROUTER ul este accesoriul prin care tu poti lega 2 calculatoare in acelasi timp la INTERNET fara FIR adica wireless

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna pe pc/laptop Web Local Network sa folosesti net fara fir prin 1/2 pc-uri cu router-ul este in jur de 3 mil unU.Pe mobil poti si prin router intr-o zona de 20m ceva de genu.

Alte răspunsuri
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge si pe mobil nu numai pe pc si laptop

| tibilevi2008 a răspuns:

Wireles local area conection (conexiune locala fara fir) adica roterul va transmite prin unde ca la bluetoot semnalul catre PC/Laptop/Telefon.Nu te mai impidici de cabluri de la modem PC/Laptop

| LesliMagsayo a răspuns:

This is exactly what I needed to read today, thank you for the encouragement. https://lafontanacitta.com/

Întrebări similare