| Popia_Ovidiu_1967 a întrebat:

Ce putere dezvolta amplificatorul final de la rostov 105 s

5 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Cine naiba crezi ca stie asta?

| horia2012 a răspuns:

Puterea de iesire:
2x15 w / 4 ohmi.

| nutepriveste21 a răspuns:

In scheme de amplificatoare similare cu,, k t 808 a" tranzistor final si cu alimentare +-25v puterea de iesire e de 25w.Aici alimentarea e de +-27v deci ar trebui sa aiba o putere de iesire de 2x25w cel mai probabil pe 4ohmi.

| Al99 a răspuns:

2x15W rms pe 8 ohmi.
Trebuie sa-i inlocuiesti cam toti condensatorii electrolitici.
Rusii au avut mereu probleme cu electroliticii lor.

| Wil_Iulian_1984 a răspuns:

Tot 2 * 15 w in 8 ohmi stiu si eu, bineinteles ca pare ca depaseste cu mult aceste specificatii, eu am reusit sa misc boxe serioase cu el.2 coloane cu cate 2 dif de 12" care mai erau si in 16 ohmi