| bogdiy a întrebat:

Ce sa aleg intre Laptop Lenovo IdeaPad 320-15ISK cu procesor Intel® Core™ i3-6006U 2.00 GHz, 4GB rami, 128GB SSD, Intel HD Graphics si Laptop HP 250 G6 cu procesor Intel® Core™ i3-6006U 2.00 GHz, 4GB rami, 128GB SSD Intel HD Graphics?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

HP

| PaulStudio a răspuns:

Salut,

Depinde si la ce vrei sa il folosesti, ambele modele pe care le-ai ales nu au placa video dedicata deci nu sunt pentru gaming.

De obicei HP este peste Lenovo, dar daca faci o cumparatura de laptop ti-as recomanda sa aiba placa video dedicata cel putin 1 gb

| xerxes1 a răspuns:

HP clar.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Cum este un laptop de birou si stric work, iti recomand HP.
Nu stiu la ce o sa il folosesti, dar chiar daca nu te joci, o placa video dedicata tot ajuta. Sunt aplicatii care se folosesc de placa video dedicata.

Dar de ales daca ar fi, as alege HP.