| nikoleta93 a întrebat:

Cime imi zice si mie cateva filme de comedie sau actiune dar ceva mai nou. dau fundita pentru ale mai bune filme :*

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Dirty Deeds

2.Little Man

3.Hangover

4. What Happens in Vegas

5.Meet the Fockers

6.Recep Ivedik

7. White Chicks

8. Did You Hear About the Morgans?

9.Couples Retreat

10.Hangover

11.Beta House

12. Falling Up

13.Naked Mile

14.The Hottie and the Nottie

15.Road Trip

16.Best in Show

17. Old School

18.Super Troopers

19.Don't Mess With Zohan

20. Office Space

21. Jay and Silent Bob Strike Back

22.Harold and Kumar Go to White Castle

23.The Hangover

24.Anchorman

25.The Proposal

26.Tooth Fairy

27. When in Rome

28. Funny People

29.The 40 Year Old Virgin

30.Jersey Girl

31.Relative Strangers

32.Idiocracy

33. Spy School

34.The Bounty Hunter

35.Cop Out

36.Valentine's Day

37.It's Complicated

38. Leap Year

39.The Ugly Truth

40.La Vita e bella

41. Le premier jour du reste de ta vie

42.Life with Louie

43.Mary and Max

44.The Men Who Stare at Goats

45.The Accidental Husband

46.Race to Witch Mountain

47. Everybody Wants to Be Italian

48.Bolt

49.La science des reves

50.The Emperor's New Groove

Eurotrip

Freaky Friday

10 things I hate about you

Another Cinderella Story

A Cinderella Story

Mean Girls

New York Minute

The perfect man

Wild child

How to lose a guy in 10 days

Confession of a Shopaholic

Miss March

Cirque du freak

Remember me

Dorian Gray

Countess

The blind side

The Curious Case of Benjamin Button

Fired up

Angels&Demons

Edward Scissorhands

About a Boy

Accepted

Alex & Emma

13 Going on 30

Leap year

The countess

Low abiding citizen

Natural born killers

resident evil

Ultraviolet

The dark knight

High fidelity

Inglorious basterds

6 răspunsuri:
| Slowmotioon a răspuns:

Pai se pare ca nu mai pot zice nici unul ca sau enumerat toate mai jos(Glumeam)Pai ceva comedie mai noua:The spy next Door(marfa film), She's out of my league, super film...Valentine's Day.sunt mia noi astea.si ceva actiune Iron Man 2; Kick Ass; Green Zone; Legion...Toate sunt din 2010.ca sa vezi dspre ce e vb in film baga titlul Filmului pe youtube si vezi trailer de la el.Succes

| dee.a a răspuns:

1. Date Movie
2. Meet The Spartans 2008 (Parody)
3.Ghosts of Girlfriends Past
4. How to Lose a Guy in 10 Days
5. Up in the air
6. 500 Days of Summer

| scumpyioana a răspuns:

Buna! Eu zilele astea am vazut pe net un film foarte bun care cuprinde un amestec de comedie, drama, actiune.Filmul se numeste:Abduction. Sper sa iti placa!

| adythebest99 a răspuns:

Closer to the Moon
(2014)
Closer to the Moon

Regia: Nae Caranfil
Cu: Vera Farmiga, Mark Strong, Tim Plester
Gen film: Comedie, Dramă

NOTA FILM (IMDB: 7.2)
7.7
66 voturi 9 păreri
32 7 -
Trailer - Closer to the Moon Bucureşti, 1959. Un spectaculos jaf asupra unei furgonete a Băncii Naţionale pune întreaga ţară pe jar. În România comunistă, un astfel de atac gangsteresc este de neconceput atât pentru autorităţile statului, cât si pentru orice om normal: ce poţi să faci cu lei neconvertibili, într-un regim politic şi economic ce limitează drastic utilitatea banilor? Autorii loviturii: patru bărbaţi şi o femeie, toţi comunişti situaţi la vârful ierarhiei de Partid, departe de orice lipsuri materiale. De ce au făcut-o? Vor fi prinşi? Ce pedeapsă vor primi?
Hotel Grand Budapest
The Grand Budapest Hotel
(2014)
Hotel Grand Budapest

Regia: Wes Anderson
Cu: Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Edward Norton
Gen film: Comedie, Dramă

NOTA FILM (IMDB: 8.4)
7.5
15 voturi 4 păreri
4 2 1
Trailer - The Grand Budapest Hotel The Grand Budapest Hotel descrie aventurile lui Gustave H, un legendar portar la un mare hotel european din perioada interbelică, şi ale lui Zero Moustafa, hamalul hotelului, care devine cel mai bun prieten al său. Povestea include un furt de proporţii şi recuperarea unei picturi renascentiste, dar şi lupta pentru o avere de familie, totul pe fundalul schimbărilor bruşte şi dramatice ce afectează viaţa pe continent...
un premiu şi o nominalizare Berlin
Academia vampirilor
Vampire Academy
(2014)
Academia vampirilor

Regia: Mark Waters
Cu: Zoey Deutch, Lucy Fry
Gen film: Acţiune, Comedie, Fantastic, Horror, Mister

NOTA FILM (IMDB: 6.7)
7.6
58 voturi 13 păreri
39 14 2
Trailer - Vampire Academy Academia Sf. Vladimir nu este o şcoală ca oricare alta, ci un loc secret, ascuns în străfundurile pădurilor din Montana, în care moroii (vampiri vii şi muritori) sunt educaţi în tainele magiei, iar tinerii dhampiri (jumătate oameni, jumătate vampiri) sunt antrenaţi să-i apere de atacurile sângeroase ale strigoilor (morţi vii), cei mai înspăimântători şi mai periculoşi vampiri. Rose Hathaway, o fată dhampir, se pregăteşte să devină gardă de corp pentru prietena ei cea mai bună, prinţesa moroi Lissa Dragomir, dar tainile acestor fiinţe supranaturale şi o idilă interzisă îi vor sta în cale...
Dragostea e chimie, nu magie
Better Living Through Chemistry
(2014)
Dragostea e chimie, nu magie

Regia: Geoff Moore, David Posamentier
Cu: Olivia Wilde, Sam Rockwell, Michelle Monaghan
Gen film: Comedie, Dramă

NOTA FILM (IMDB: 6.3)
7.2
20 voturi 4 păreri
21 3 4
Trailer - Better Living Through Chemistry Cu tagline-ul "Fericirea nu are formulă", comedia urmăreşte aventurile unui farmacist dintr-un mic orăşel a cărui viaţă lipsită de evenimente se transformă într-un adevărat iureş când începe o relaţie cu o clientă seducătoare. Alcoolul şi drogurile vor face aventura lui Doug cu Elizabeth încă şi mai intensă, dar eroul îşi va da seama curând că "chimia" nu este de ajuns...
Spune-mi ce-ai făcut azi-noapte!
About Last Night
(2014)
Spune-mi ce-ai făcut azi-noapte!

Regia: Steve Pink
Cu: Regina Hall, Michael Ealy, Kevin Hart
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste

NOTA FILM (IMDB: 6.3)
7.4
10 voturi 1 părere
4 3 1
Trailer - About Last Night O reinterpretare a comediei romantice clasice, această modernă actualizare a genului are în centrul atenţiei două cupluri. După ce eroii au ajuns imediat din bar în dormitor, comedia lui Steve Pink verifică dacă cele două relaţii pot face faţă responsabilităţii angajamentelor pe termen lung...
Marea aventură Lego
The Lego Movie
(2014)
Marea aventură Lego

Regia: Phil Lord, Christopher Miller, Chris McKay
Cu: Elizabeth Banks, Liam Neeson, Morgan Freeman, Will Ferrell, Channing Tatum, Jonah Hill
Gen film: Acţiune, Animaţie, Comedie

NOTA FILM (IMDB: 8.3)
7.4
60 voturi 11 păreri
41 10 8
Trailer - The Lego Movie Marea aventură Lego spune povestea surprinzătoare a lui Emmet, un tip obişnuit să urmeze cu stricteţe regulile, fără să se remarce prin ceva anume, dar care ajunge în centrul atenţiei după ce primeşte, din greşeală, titlurile de "persoană extraordinară" şi "salvatorul planetei". Astfel ajunge în compania unor străini curajoşi alături de care porneşte într-o călătorie epică pentru a opri distrugerea omenirii, călătorie pentru care Emmet este complet nepregătit...
Un poliţist şi jumătate
Ride Along
(2014)
Un poliţist şi jumătate

Regia: Tim Story
Cu: Ice Cube, Kevin Hart, Tika Sumpter, Dragoş Bucur
Gen film: Acţiune, Comedie

NOTA FILM (IMDB: 6.4)
8.0
193 voturi 23 păreri
Trailer - Ride Along Un tip căruia-i turuie gura încontinuu ţine neapărat să meargă măcar o dată în patrulare pe străzile din Atlanta cu fratele iubitei sale, un poliţist căruia-i sare ţandăra foarte uşor. Odată ce acesta acceptă să fie însoţit de (probabil, spre disperarea lui) viitorul lui cumnat, cel din urmă se vede nevoit să facă tot posibilul să supravieţuiască în cele mai nebuneşti 24 de ore din viaţa lui...
Acel moment penibil
That Awkward Moment
(2014)
Acel moment penibil

Regia: Tom Gormican
Cu: Imogen Poots, Michael B. Jordan, Miles Teller, Zac Efron
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste

NOTA FILM (IMDB: 6.2)
7.3
32 voturi 5 păreri
25 5 1
Trailer - That Awkward Moment Povestea a trei prieteni aflaţi, fiecare dintre ei, în relaţii romantice, care se se confruntă cu acel delicat moment - în care probabil că toţi ne-am aflat la un moment dat - care îi împinge să se întrebe: "deci... încotro se îndreaptă chestia asta?"...
The Nut Job: Goana după alune
The Nut Job
(2014)
The Nut Job: Goana după alune

Regia: Peter Lepeniotis
Cu: Will Arnett, Liam Neeson, Katherine Heigl, Brendan Fraser
Gen film: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie

NOTA FILM (IMDB: 5.7)
7.8
68 voturi 7 păreri
59 12 8
Trailer - The Nut Job Noua comedie animată ne poartă în orăşelul Oakton, unde neastâmpăratul veveriţoi Surly (Will Arnett) şi prietenul său, şoarecele Buddy, pun la cale un plan extraordinar: să jefuiască cel mai mare magazin de alune. Cu gândul la lunga iarnă în care se vor îmbuiba cu nuci, migdale, fistic şi aşa mai departe, cei doi prieteni strâng o celulă de criză şi atacă ţinta, dar îşi vor da seama foarte curând că situaţia îi depăşeşte cu totul...
Phineas and Ferb
(2014)
Phineas and Ferb

Cu: Alyson Stoner, Ashley Tisdale
Gen film: Comedie

NOTA FILM
8.6
8 voturi 1 părere
7 3 2