| StefanVLY a întrebat:

Clasica intrebare. Cum pot vorbi la microfon in winamp, adica mi-am facut si eu un radio (shoutcast+winamp si plugin) si as vrea sa dau dedicatii, problema e ca nu stiu cum. Dau funda cui imi spune unde intru si cum dau.!

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

In primul rand intri la Input si selectezi Soundcard input, de unde bifezi Microphone, dupa care dai click pe Push to talk si tii apasat cat vrei sa vorbesti. Sa nu uiti sa revii la SoundCard input in Winamp (Recommended) dupa ce termini de vorbit.
Ca sa te auzi mai bine, la db lasi optiunea pe Default.