| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum vad doua probleme la tine, ai bani de cheltuit dar nu stii cum.In primul rand mergi cu o placa de baza triple-chanel memory sunt la aceleasi preturi, chiar mai ieftine.
Amd Phenom are o performanta mult mai buna decat Intel, daca esti doar user avansat si vrei o procesare office cu prezentari si proiecte, atunci il cumperi.
Sursa nu se misca poti sa o omori, e bine aerisita in schimb iti trebuie 1kw.
Sii...da sunt compatibile intre ele.Eu as alege altceva
-un amd phenom
-o placa de la asrock sau Asus cu am3
-Un kit de memorie ddr3 triple chanel de 6-12 gb
-o placa video din seria ati HD6000... ceea ce ai si ales.
-si o sursa ventilata corespunzator pana intr-un kw.
-si daca tot am bani imi pun si racire cu apa.