| andrefrancais a întrebat:

Cu ce sa lipesc un stiker de la laptop care s-a dezlipit?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Cu prenadez sau echivalent, eventual cu Picatura, Superglue, lac incolor etc.
In fiecare caz, inainte de lipire trebuie curatat adezivul vechi de pe ambele suprafete si degresat.

| sierra1 a răspuns:

Lasă-l fără, un adeziv nepotrivit atacă materialul carcasei și apoi arată nașpa

| Romaniamafia a răspuns:

Cu banda dublu adeziva ( din aceea subtire ca hartia) lipesti pe stiker si tai conturul apoi lipesti pe laptop. Sau il lasi fara stiker mie imi place mai mult asa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cumpără niște gel de lipit transparent UHU în tub (soliciți să NU fie lichid, ci GEL, trebuie să arate ca un adeziv siliconic) de la o papetărie/librărie. Îl poți găsi și la alte magazine, ca Emag, Dedeman, Leroy Merlin). Cred că sunt nemțești. Ce îți rămâne, poți păstra, se poate utiliza la nevoie, pentru multe alte lucruri care necesită lipire. Uite așa arată:
http://www.emag.ro/adeziv-universal-gel-uhu-31ml-771001/pd/DQK1F2BBM/
http://www.artistique.ro/uhu-adeziv-universal-4911