| MiHai3122 a întrebat:

Cu ce windows vine? Deoarece nu scrie niciunde (https://m.emag.ro/......D1V65SBBM/

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Nu vine cu Windows. Scrie in descrierea produsului cu ce vine:

Sistem de operare Free DOS

Sunt curios, daca sistemul asta costa 3700 lei si tu il iei redus la 2900 lei, din reducerea aia de 800 lei nu crezi ca ar fi inteligent sa iti cumperi o licenta de Windows 10 Home pentru 360 lei?

http://m.emag.ro/......DQSN7SBBM/

Despre Ubuntu: este un sistem de operare din familia Linux (sunt foarte multe distributii Linux). Este gratuit si foarte bun (la fel ca si Windows) daca iti satisface nevoile. Pentru ca iti iei un sistem de gaming, presupun ca aceasta este nevoia ta si cand vine vorba de gaming, Windows este optiunea mai buna.

4 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Ubuntu cred

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu vine doar cu ce apare în descriere.

O să-ţi vină cu Ubuntu şi trebuie să bagi tu totul de la 0, aşa mi-a venit şi mie laptopul.

| MiHai3122 explică:

Hmm, am mai auzit de Ubuntu dar nu m-am interesat sa vad ce e si nici nu stiu daca o sa gasesc. Imi poate explica cineva? Adica fara windows sau ceva si ca trebuie sa-l bag eu sau cum?

| MiHai3122 explică:

Parca mai bine rămân pe 7 rolling on the floor