| noemyalexandra a întrebat:

Cum aflu daca cineva este invisible pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| Wwwx a răspuns:

Invisible pe facebook (chat) nu poți fi. Decât dacă într-adevăr, îți dezactivezi chat-ul, însă din acel moment nu o să mai poți vorbi cu nici un prieten care era online, decât prin intermediul mesageriei facebook-ului, care e mai mult ca o arhivă a chat-ului din câte am observat.
Doar observând că respectivul mai postează/comentează/dă like la ceva fără să fie online pe chat îți poți da seama că el este conectat pe contul de facebook.

SIncer, mi-ar fi plăcut o asemenea opțiune a chat-ului, însă din păcate nu e ca la messenger laughing...

79 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Adica daca are chatul dezactivat -(pentru toti sau pentru anumit grup creat de el)? Nu prea ai cum sa stii, decat daca il vezi ca este activ pe facebook...ii urmaresti activitatea big grin
Noroc bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti aflahappyNu exista si acea sectiune`

| CookieMonsta a răspuns:

Te uiti pe Chat. De obicei mie-mi apare o semiluna-n dreptul lor.

| noemyalexandra explică:

Mda, mersi mult de ajutor... si eu speram sa fie vreo aplicatie sau ceva de genu' care sa ma ajute big grin oricum, persoana respectiva n-a mai postat nimic de vreo saptamana... asa ca, nu stiu big grin

| Anabelle_Britney_Abby_1996 a răspuns (pentru Wwwx):

De fapt se poate, deoarece atunci cand dai la optiuni apare(apari deconectat pentru...)

| Eugen1234 a răspuns:

Scrieti acolo sus "Online Now"Intrati in aplicatie si vedeti cine e online s cine e invizibil de pe chat, eu merit funda!

| Florin_Mila_1991 a răspuns:

Setări Avansate ale Chat-ului

Conectează-mă pe chat pentru toţi prietenii cu excepţia...

Conectează-mă pe chat doar pentru unii prieteni...

Deconectează-mă de pe chat
Notă: când chatul este dezactivat, mesajele de la prieteni vor intra în dosarul de mesaje primite pentru a le citi mai târziu.
Tu Alegi : Conectează-mă pe chat doar pentru unii prieteni...
Si dupa iti scrie acolo... introdu nume sau liste, si acolo scrii persoanele care vrei sa te vada
big grin Funda! tongue

| RamonaB a răspuns:

Eu nu am auzit sa existe vreun site de detectat pe fb inv. dar insa da, exista sa te pui offline pe fb. te deconectezi de pe chat la fb si gata big grin tonguewinkingbatting eyelashes)

| Opris_Sylyvan_1996 a răspuns:

Beatris caridad

| Bazxy a răspuns:

Am gasit eu ceva... functioneaza 100%...probat de mine.:D http://www.invizibil.info/

| MihaLi_PeTru_1985 a răspuns:

Cum pot afla

| Bojin_Cristi_1994 a răspuns:

Nu stiu

| Feraru_Yonella_1981 a răspuns:

Vreau sa aflu daca cineva este invizibil pe facebook

| Cristian_Adrian_1990 a răspuns:

Leonte Madalina Georgiana

| Eu_Genu_1993 a răspuns:

Madda Brunette

| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Nu stiu cum sa afli, dar poti sa te pui pe ivizibil pe facebook, simplu cand vb cu cineva dai la sterile de la ferasta si atunci scrie.

| Ene_Elena_1956 a răspuns:

Cel care mi-a instalat calculatorul mi-a explicat insa am uitat cerei sfatul unuia care se ocupa cu reparatul calculatoarelor

| Florian_Caprarescu_1987 a răspuns:

Exista o posibilitate de a vedea cine nu este activ pe chat-ul facebook.
Metoda este foarte simpla si merge la fix, dai un mesaj persoanei respective si in casuta de chat o sa ramana asa cum este doar cu mesajul tau, in cazul in care nu este, in cazul in care este iti va aparea acolo jos in casuta de chat "Vazu la 17:40" sau ora la care a vazut mesajul inseamna ca persoana este logata si doar ce a vazut mesajul tau.winking Cu aceasta metoda ai putea sa vezi si daca mai foloseste acel profil sau nu mergand la arhiva de mesaje iti va arata cand a vazut mesajul chiar si dupa mai mult timp. Daca nu iti apare inseamna ca nu s-a mai logat si nu ti-a citit mesajul inca.winking

| Crak_Ionutz_1990 a răspuns:

Ffadfawfd

| Elena_Andreea_1989 a răspuns:

Boboc constantin

| Pop_Radu_1975 a răspuns:

radu.borisevici@facebook.com

| Ionel_Mihai_1978 a răspuns:

Caldararu bogdan

| Andreea_Lyana_1993 a răspuns:

Fracea gabriela adriana

| Popa_Ana_Maria_1993 a răspuns:

Banica danny

| Valentina_Tataren_1988 a răspuns:

rani.jonaalmangeshi@facebook.com

| Gyo_Simona_1981 a răspuns:

Sau daca cineva da la chat si apasa pe numele tau, apasa la setari poate da apari offline pentru acea persoana mereu si...

| Popa_Iulia_1993 a răspuns:

Luca george florian

| Popa_Iulia_1993 a răspuns:

Laurentiu popa

| Nistor_Lavinia_1995 a răspuns:

Berca americanu

| Radu_Petruti_1959 a răspuns:

Cum aflu daca cineva este invisible pe Facebook?