| Cosoo a întrebat:

Cum localizez un telefon furat?

Răspuns Câştigător
| Ceiriog a răspuns:

Depinde de telefonul despre care vorbesti. Daca este un iPhone si te-ai conectat la iTunes, si telefonul are o conexiune la internet, il poti localiza usor conectandu-te folosind un alt aparat de la Apple in contul tau. (Il poti localiza, bloca + o lista de alte actiuni). Daca telefonul este unul cu Android, trebuia sa ai un Anti-theft instalat de mai demult ca si cel de la Avast.(Avast Anti-Theft). Din nou, daca telefonul are o conexiune de internet si nu a fost oprita intre timp, deci trebuia actionat rapid, puteai conectandu-te printr-un PC/Smartphone in contul tau Avast si sa il localizezi/blochezi/pornesti alarma/sa pui un mesaj pe ecran cum ar fi(ofer recompensa pentru el etc))Daca nu exista asa ceva, ai putea incerca sa mergi la operatorul tau de telefonie dar nu cred ca o sa ai mari sanse, totusi merita incercat. Mult noroc totusi happy.

1 răspuns:
| ionut258 a răspuns:

As vrea sa mai adaug la ce a spus @Paulorasan
daca ai android poti folosi android device manager, te conectezi cu contul tau de google si ai si acolo cateva optiuni care te-ar putea ajuta sa-ti recuperezi telefonul si in cel mai rau caz, sa stergi tot ce e pe el