| valeria4u a întrebat:

Cum maresc o imagine, dar sa se vada tot atat de clara? Funda crying (Ex: de la 320x240 sa o fac la 1600x1200)

Răspuns Câştigător
| djgabisuciu a răspuns:

Deschide poza în paint
CTRL & W
Acolo unde scrie 100 100 pui 200 200 sau de câte ori vrei să o măreşti. Mai departe File -> Save as

7 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu poti.

| 0rlando a răspuns:

Nu există nici o modalitate de a crește rezoluția unei imagini, fără a-i afecta calitatea. Daca ai o imagine de o calitate foarte buna (facuta cu aparat profesional) o poti mari iar calitatea nu va fi afectata foarte mult (daca nu o maresti prea tare).
Exista imagini vectoriale care pot fi marite, dar aceste imagini sunt create pe calculator si nu sunt poze obisnuite si atat de des intalnite ca celelalte.

| Acier a răspuns:

Nu prea poti.
Daca ar fi posibil asa ceva n-ar mai fi nevoie de obiective si aparate foto scumpe big grin

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Doar in CSI e posibil big grin

| skama18 a răspuns:

Il poti mari cu COREL DRAW dar pierzi din calitatea imaginii...

Alte răspunsuri