| 1997true a întrebat:

Cum pot afla dacă un iphone are gevey?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te uiti pe gsm arena după modelul telefonului tau, acolo gasesti specificatii.

| TMAIGL a răspuns:

Doar daca il tii in mana si ai cheita [poate sa fie si un ac sau alt ceva cu care poti scoate suportul], asa scoti suportul pentru cartela si pe suprotul acela este un cip si cipul ala este geveyul.

| sltlp a răspuns:

Scoti slotul unde sta sim-ul si daca cartela sta asezata pe o piesa anume, atunci are asa ceva.Dar cauta pe net mai bine ce fel arata gevey si ai sa intelegi ce zic.