| Hdober a întrebat:

Cum pot conecta netul de la TV la consola xbox360 prin cablu de net? Gen am băgat un cablu în TV și unul în Xbox dar nu merge netul.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai nu merge, tu trebuie sa mai ai un cablu de net utp care il bagi in ruter un capat si celalalt in Xbox ca semnalul de internet ruterul o dă nu tv ul.

| PainTech a răspuns:

Stai asa, tu vrei sa iei internet de la TV ca sa ai internet pe Xbox?
Nu se poate asa ceva, TV-ul nu functioneaza ca router, nu are hotspot sau alte functii.

Pe Xbox 360 E il poti conecta direct la Wifi
Pe celelalte versiuni iti trebuie un Xbox 360 Wireless Networking Adapter ca sa il poti conecta la wifi. Sau il conectezi frumos cu un cablu, de la router la dispozitiv.