| Mitroi_Natalye_1979 a întrebat:

Cum pot să șterg eticheta dintr-o postare de pe Instagram?

2 răspunsuri:
| Diana100001 a răspuns:

În cazul în care vrei să ştergi o etichetă dintr-o postare proprie, intri pe aceasta, dai pe "Editare" (din partea de deasupra a pozei, în colțul de sus, dreapta). În stânga, jos, pe poză, îți apare numarul de persoane etichetate. Apeşi pe el, după ar trebui să îți apară etichetele pe poză şi tot ce mai trebuie sa faci e să apeşi pe cea pe care vrei să o ştergi, iar după acest pas îți va apărea pe ea un "x".
În cazul în care vrei să ştergi o etichetă cu tine din postrea altcuiva, trebuie să intri pe postare, apeşi pe eticheta cu numele tău şi îți va apărea opțiunea cu "Şterge eticheta".

| OnuOnulică a răspuns:

Intri la editare și apoi ștergi de acolo pe cine vrei să nu mai fie etichetat.