| Banaru_Daniel_2000 a întrebat:

CUM sa activez sloturile pentru boxe din fata

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Click dreapta pe iconița de la sunet - Playback Devices - dai set as default device pe cele din fata.

In cazul in care ai Realtek Sound manager poti si de acolo.

| Noodlez a răspuns:

Dacă ai placa audio de la Realtek, nu recomand să schimbi din Control Panel. În multe cazuri nici nu functionează, în special cu plăcile audio integrate mai recente.

Ce trebuie să faci este:
-Să ai driverul audio instalat.
-Deschide Realtek HD Audio Manager (o să-ţi apară în bara de start, în dreapta, acolo unde găseşti şi iconiţele de la internet and so on, de obicei e un difuzor portocaliu)
-Caută Connector Settings cu atenţie, este un buton nu foarte mare, îţi poate scăpa dacă nu eşti atent. Click on that.
-O să ţi să deschidă un tab nou: bifează "Disable Front Panel Jack Detection", asta cauzează conflictele principale de obicei.
-Ok and that's all.

| bugativeyRO a răspuns:

Vrei sa zici ca daca bagi boxele in mufa din fata nu functioneaza? E chestie de hardware, s-ar putea ca acestea sa nu fie conectate la placa de baza...