| Lehene_Tina_1995 a întrebat:

Cum sa descarc muzica in telefon cu cablu de date?
Dau funda! happy

2 răspunsuri:
| VlogDinMers a răspuns:

Daca ai un telefon care dispune de un sistem de operare Android trebuie doar sa selectezi melodiile dorite si sa le copiezi in folderul DCMI, insa daca ai un Iphone/Ipad trebuie sa folosesti aplicatia Itunes si iti recomand sa urmaresti un tutorial pe you tube doarece e mult mai complicat.
La telefoanele clasice vei gasi un folder Music/Sounds si trebuie doar sa le iei si sa le copiezi acolo (Drag and Drop). Bafta si Craciun Fericit!

| introduaicinumele a răspuns:

Conectezi telefonul prin cablul de date la PC si instalezi driverele apoi iti va vedea telefonul ca un device de stocat date happy