| anonim_4396 a întrebat:

Cum se formateaza partitia C?

7 răspunsuri:
| andrei_8752 a răspuns:

Nu o poti formata cu un sistem de operare pe el cand este pornit (nu te lasa windows-ul).
Boot-ezi cu CD de Windows si la setup ai Delete Partition (partitia C) si pe urma ii dai format - NTFS iti recomand.

| TzaCaNeL a răspuns:

Pai o formatezi pana sa instalezi alt Windows. ( Cand te pune sa alegi partitia unde vrei sa instalezi windowsul, inainte dai Format si apoi instalezi windowsul)

| Aero a răspuns:

De pe cd-ul cu windows(dar asta presupune sa-l si reinstalezi) sau cu un program gen ERD Commander sau ca idee cu un program ceva care poti boota de pe un disc si are unelte de formatare/stergere/partitionare/recuperare etc. Nu poti formata aceasta partitie din Windows. E si ilogic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca o sa am windowsu pe D o sa mearga formatat C?

| Aero a răspuns:

Ma tu n-ai ce face? In primul rand n-are rost! Ce ai cu C:? N-ai ce face la calculator azi nu-i asa? E posibil sa nu mearga nici asa, ca sa-ti raspuns la a 2-a intrebaretongue, dar repet am zis "e posibil"

Ceea ce vrei tu acum e ca si cand ai vrea sa conduci "masina cu spatele"!

| kto a răspuns:

La reinstalarea windowsului sau cu service pack 3!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ca sa formatezi partitia c poti sa dai click dreapta pe ea si format si vezi pe acolo ce mai e nu?