| anonim_4396 a întrebat:

Cum se reseteaza calculatorul?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Resetarea completa a computerului se poate face prin reformatarea hardului. Poti mai simplu sa reinstalezi doar Windows-ul. Daca nu te descurci, ar fi mai bine sa-ti intrebi un prieten care stie mai multe in domeniu pentru a nu face vreo prostie si sa trebuiasca dupa aceea sa mergi cu el la un service.

10 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Reseteaza sau restarteaza? daca vrei sa il resetezi stergi windows-ul si il reinstalezi. daca vrei sa il restartezi apesi pe butonul mic(cel de langa butonul mare de pornire)

| viorel2c a răspuns:

Mai exista o resetare, cea a bios-ului.Se scoate bateria de pe placa de baza sau jumper-ul din apropierea ei. Oricum iti trebuie un pic de cunostinte tehnice.

| adina68 a răspuns:

Prin resetare se intelege repornirea calculatorului, fara a actiona butonul de pornit/oprit;
Sunt 2 feluri de resetare:

1. Tastare concomitenta pe tastele Ctrl-Alt-Del, denumita si resetare soft.

2. Actionarea butonului de resetare (aflat linga butonul de pornit/oprit), denumit si resetare hard.

Resetare nu inseamna instalarea Windows-ului.

Alte răspunsuri
| PCDemon a răspuns:

Resetare = Restart
Formatare = Delete Windows

| Mija_Giani_1982 a răspuns:

Cum dau resetare la laptop Toshiba windows 10?