| Raluxx a întrebat:

Cum sterg un prieten din lista de prieteni de pe facebook? FUNDA+VOT!

6 răspunsuri:
| AlexaMarina a răspuns:

Dai pe profilul prietenului si pui clickul pe prima casuta (Prieteni/Friends) si o sa iti apara o lista.Dai unfriend.

neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Cum stergi un prieten din lista ta de prieteni?
Intra pe facebook la Contul meu(dreapta sus) ->click pe Editeaza Prieteni->o sa-ti apara toti prietenii ->si daca te duci cu mouse-ul pe casuta PRIETEN din dreptul fiecarui nume o sa-ti apara in prima linie ->Close Friends ->click OK si l-ai sters! ESTE SINGURA MODALITATE MAI RAPIDA DE STERS PRIETENI DE PE FACEBOOK. Bafta!

| NoName2105 a răspuns:

Aaa.Stai ca pe asta o stiu big grin
Intri pe prieten si dai la unfriend parca.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa va logati pe contul dvs., apoi click pe "contul meu" sus in dreapta, selectezi "editare prieteni" apoi click pe user-ul care se doreste a fi eliminat si dupa ce ai intrat pe profilul lui in partea stanga-jos exista optiunea "scoate din lista de prieteni" sau "blocheaza". Click acolo si persoana respectiva este stearsa.Succes!

Alte răspunsuri
| Alina_Kovacs_1994 a răspuns:

Pai intri pe facebook-ul lui sau al ei si unde scrie in partea dreapta friends, acolo dai click si dupa aia dai delete friends. Ok, sper ca ti-am fost de ajutor.