| NicVal74 a întrebat:

Cum vad detaliile despre un fisier video in windows 7. adica sa vad ce format audio ori format video are, de exemplu sa vad daca e mpeg layer 3 si video xvid ori divx.va multumesc.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Poti vedea prin playerul video pe care il folosesti (daca are aceasta optiune). In VLC, spre exemplu, sus, la setari are optiuni gen "Codec information" si "Media information" care pot contine detalii despre continut si/sau formatul fisierului deschis prin acesta (VideoLan Player).