| xibalba a întrebat:

Daca ai putea face o inventie, ce ti-ai dori sa inventezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

..., a-si dorii, ca noi toti sa stim cine suntem in ascest univers, sa inventam ceva ce ne poate ajuta sa cunoastem universul, cine ce si cum sutem noi oamenii, ce rol/rost avem ca fiinte inteligente, care este menirea noastra cea adevarata...etc...

59 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Eternitatea happy

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Niste pastile care sa poate schimba lumea din rau in bine...si un tratament eficil pentru " sindromul down" la copii crying worried

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tratamentul vindecator pentru cancer.

Stefan
| Stefan a răspuns:

As dori sa inventez un medicament pentru tratarea cancerului, sunt atatea oameni care mor din cauza acestei boli, care nu tine cont ca esti tanar sau batran.

nony
| nony a răspuns:

Femeia perfectáhee hee

| Mihaic93 a răspuns:

Cum sa distrug cocalarii!

| fabiola a răspuns:

Daca nony vrea sa inventeze femeia perfecta si eu vreau sa inventez barbatul fidel! Lasand gluma la o parte, mi-ar place sa inventez vaccinul impotriva cancerului si HIV!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mai in gluma, mai in serios, leacul impotriva prostiei...Probabil as avea probleme, m-ar vana Serviciile Secrete, fiindca, nu-i asa,"tara te vrea prost" si apoi, cine l-ar cumpara ar trebui sa admita...sa recunoasca...hm,mai bine nu.

| MisterKat a răspuns:

Pastila de sanatate. adica oamenii sa nu mai aiba niciun fel de problema de sanatate. si as mai face Masina Timpului...happy

O zi buna!

Daniel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O brățară cu ajutorul căreia m-aș putea teleporta oriunde și oricând. big grin M-aș teleporta într-un seif, unde aș vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As inventa o masina care sa imi spele hainele sau un dispozitiv de prajire a painii pe ambele parti nerd
hee hee mi-a furat ideia @luchass... oricum as mai vrea o gaura de vierme pe care sa o vand "savantilor"de la NASA si sa le zic ca exista si alte metode de a trimite omul in spatiu, nu e practic sa-l pui pe un butoi cu combustibil si sa-i dai fac de parca ar fi revelionul.straight face

| remus a răspuns:

Un dispozitv minuscul care sa asigure energie continua, fara interventia omului.

| vilmaristul a răspuns:

Daca nu exista, poarta stelara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veceul care trage automat apa dupa ce ti-ai terminat nevoile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un aparat care sa electrocuteze toti politicienii atunci cand fura de la noi.

| laurentiu2qq a răspuns:

Eu asi imventa o masina care sa poata sa imvete lumea sa fie mai iubitoare mai sincera si sufletista

| any_1988 a răspuns:

Eu as inventa ceva care sa faca pe toata lumea fericita, sa nu se mai gandeasca ingrijorati la ziua de maine ca au bani nici macar de o paine.As vrea ca acel ceva sa ii scape pe toti de probleme, de boli si sa traiasca fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa inventez un robot umanoid asa cum fac japonezii.

| chr_7518 a răspuns:

Masina Timpului fara indoiala, ce a mai interesanta inventie

| sweetale12 a răspuns:

Pai...niste aripi ca sa pot zbura tot timpul un vreau eu laughing rolling on the floor

| buburuzaucigasa a răspuns:

Un leac care sa vindece orice boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa inventez un joc cu roboti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa inventez un sprai anti boli si sa construiesc case pentru. oameni saraci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspirator Robot(AspiRobo)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa invetez un joc simplu pe calculator. Eu vreau sa desenez lucrurile din acel joc, si apoi sa le asamblez. Sunt un copil de zece ani pasionat de desene si jocuri pe calculator, asa ca eu vreau sa creez un joc precum e Sploder. La Sploder asamblezi lucrurile si monstrii si vei obtime un joc. Dar eu vreau sa desenez lucurile si apoi sa le asamblez si sa obtin un joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai murim, sa fim sanatosisi, sa avem o masnarie pentru a da timpul inapoi, elixiru dragostei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As inveta o masina care merge cu apa nu cu benzina sau motorina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc cu masini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dau timpul inapoi cu cinci zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc