| alexalex798 a întrebat:

Daca imi cumpar un calculator cu sistemul de operare Ubuntu si il schimb cu windows 10 home o sa se miste mai prost?

2 răspunsuri:
| Bariel a răspuns:

Da, windows 10 este mai greoi in comparatie cu linux. Depinde de ce vrei sa faci, daca esti cu it ul, normal ca ubuntu. Daca vrei sa te joci si sa te folosesti de toate programele de pe internet e windows

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de configuratia PC-ului. Sunt PC-uri cu componente performante care au pus pe ele Ubuntu pentru a fi vandute mai ieftin. Acelea vor merge bine si cu Windows 10.